Bezpečnostní pokyny

Na trati Jesenického maratonu i půlmaratonu je řada úseků, kde je zhoršená „běhatelnost“ - děravý asfalt, vydlážděná cesta, hladké slatě, erozí obnažené kameny, obzvláště na sběhu ze Ztracených skal. Všude tam může dojít ke zranění, proto dbejte zvýšené opatrnosti. Minutové zpomalení na trase vás může ušetřit od půlročního kurýrování.

Dehydratace, hypoglykemie, žaket – pijte, jezte, vezměte si vlastní osvědčenou stravu. A také mobilní telefon. V případě krize, zpomal, zastav se, nelehej mimo trasu. Ty nebo spoluběžci s čistou hlavou, dle akutnosti, informujte pořadatele (723 310 092) nebo rovnou Horskou službu (1210, 602 666 603). Občerstvovací stanice se uzavírají dle závodního limitu pro maraton (6,5 h). Např. občerstvovačka na Ovčárně končí v 15:15 hod. Osvěžovací stanice na Jelení studánce končí v 16:00 hod. (pozn.: časový limit slouží výhradně pro občerstvovací a měřící stanice na trati, cílová meta bude otevřena do pozdních hodin).

Znalost závodní tratě – je nezbytné, aby závodník alespoň částečně znal trať a věděl, kam běží. Značení tratě je pouze na kritických, rozhodných křižovatkách a větveních cest. Doporučujeme všem mít u sebe nabitý mobil se staženými mapami (off-line, např. mapy.cz)!

V případě odpoledních bouřek existuje na hřebenu Jeseníku řada únikových cest. Cílem je stáhnout se z vrcholů na úpatí, kde se riziko zasažení bleskem minimalizuje. Z Ovčárny lze sběhnout do Karlovy Studánky a autobusem jet na Skřítek (12:45 z KS - 13:19 Bruntál, 13:57 Bruntál -14:40 Skřítek nebo 15:47 z KS – 16:18 Rýmařov, 16:25 Rýmařov – 16:45 Skřítek). Peníze s sebou. Z Jelení Studánky lze sběhnout směr Alfrédka a pak po žluté turistické doběhnout na Skřítek (je to delší o 2 km). V případě bouřek dbejte doporučení pořadatele a Horské služby.

V případě zranění či odstoupení ze závodu VŽDY informujte pořadatele (telefonicky, SMS), v opačném případě bude po vás vyhlášeno pátrání Horské Služby.

Buďte především na hřebenu ohleduplní k turistům. Běžíte po „turistických stezkách“. My běžci jsme tam navíc.

 

 

Hlavní partner závodu

Salomon StartUp To mě zajímá!

Partneři závodu

Spolupracujeme s

Pořadatelé